Search form

Nedzirdīgie masu medijos

Photo

Vai tu zināji? Latvijā ar surdotulka palīdzību sazinās divi tūkstoši cilvēku (video)

22.09.2015

Ar šādu nosaukumu 22. septembra LNT rīta raidījumā “900 sekundes” varēja vērot videosižetu par Latvijas Nedzirdīgo savienības surdotulku pakalpojumu ar paskaidrojošu tekstu, kura autore – Zane Brikmane.

Photo

Kopā ar savējiem ir viegli

21.09.2015

„Pļaviņu Novada Ziņas” jau sāka plašāk iepazīstināt ar biedrībām, kas darbojas Pļaviņu novadā. Viena no vecākajām ir Latvijas Nedzirdīgo savienības Pļaviņu reģionālā biedrība – augustā tā svinēja 60 gadu jubileju.

Photo

Latvijā trūkst speciālistu ar «plastiskajām rokām» - surdotulku

29.07.2015

Runāt zīmju valodā ir daudz grūtāk nekā skaņu valodā - pēc katrām 20 minūtēm vajadzētu atpūsties, jo tā ir liela slodze rokām, arī mugurai - to labi zina zīmju valodas tulki jeb surdotulki. Tāpēc bagātākās valstīs ir pat divi surdotulki uz vienu nedzirdīgu cilvēku, saka Latvijas Nedzirdīgo savienībā. Taču Latvijā zīmju valodas tulku pat ļoti trūkst. Valsts apmaksā nedzirdīgajiem surdotulka pakalpojumus izglītības programmu apgūšanai un saskarsmes nodrošināšanai, taču to nodrošināt nav viegli, jo interese par surdotulka profesiju nav liela.

Photo

Latvijas TV: Raidījums par surdotulku darbu televīzijā (video)

17.06.2015

4. jūnija LTV programmā „4. studija” varēja vērot raidījumu ar nosaukumu „Latvijas surdotulkotāji māk melodeklamēt tikpat lieliski kā Eirovīzijas tulki”. Sniedzam pārskatu par šo TV pārraidi.

Photo

LTV interesē nedzirdīgo vērtējums par „Eirovīziju” starptautiskajās zīmēs

01.06.2015

Vakar LTV ziņu raidījumā „Panorāma” pārraidīja sižetu ar LNS prezidentu Edgaru Vorslovu par dziesmu konkursu „Eirovīzija” ar tulkojumu starptautiskajās zīmēs.

Photo

LR 1: Intervija ar Jolantu Znotiņu

29.04.2015

LR 1 rīta ziņu programmā „Labrīt” šorīt, 29. aprīlī, notika saruna par režisora Viestura Roziņa jaunā iestudējuma „Pērs Gints un sievietes” pirmizrādi, kurā Solveigas lomā ir Latvijā vienīgā profesionālā vājdzirdīgā aktrise Jolanta Znotiņa. Sniedzam īsu ieskatu šajā sarunā.

Photo

Žūrijas vērtējums par festivāla "Rīga spēlē teātri" izrādēm: Teicami!

01.12.2014

Interneta portālā "Kroders.lv"  rakstā par festivālu "Rīga spēlē teātri" žūrija slavē mūsu režisoru un nedzirdīgo aktieru veikumu. Šeit teksta izvilkumi tieši par mūsu aktieru sniegumu festivālā parādītajās izrādēs –„ Persefone”, „Balerīnas" un „Dzīves skola Nr.1".

Photo

Par mūsējiem raksta…

30.09.2014

Laikraksta „Ziemeļlatvija” 18. septembra numurā publicēts Santas Sinkas un Alda Dubļāna raksts „Spēka diena izaicina, iedvesmo un vieno iedzīvotājus visā Latvijā”, kurā aprakstīta arī LNS Smiltenes RB biedres Ingrīdas Ozolas un viņas bērnu dalība Spēka dienas sacensībās. Lūk, fragments no raksta.

Photo

Citi raksta par mūsējiem

01.09.2014

Jaunākajā „Rīgas Viļņi” numurā žurnāliste Sandra Krauze apraksta LNS RC darbinieces – surdotulkotājas Lauru un Justīni Pliskas.

Photo

Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas