Search form

14.10.2020

Drukāt

Projekta "Iekļaujamies Rīgas apkaimēs ar zīmju valodu!" aktualitātes oktobrī

Photo

Pilnā sparā notiek darbi Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta finansētā LNS projekta “Iekļaujamies Rīgas apkaimēs ar zīmju valodu!” ietvaros. 


Pašlaik notiek īsfilmas “Iepazīsim Rīgas pilsētas apkaimes!” filmēšana, kurā piedalās mūsu LNS biedri, nedzirdīgie cilvēki dažādā vecumā t.sk. jaunieši un seniori. Viņi īsfilmā uzstājās kā videomodeļi un latviešu zīmju valodā stāsta par Rīgas pilsētas apkaimēm, to vēsturi, ar ko ir populāra katra apkaime, kāda ir konkrētas apkaimes atpazīšanas zīme, no kurienes radās apkaimes nosaukums, kādas aktivitātes un pasākumi notiek tajās apkaimēs u.c. 

Īsfilmas veidošanas procesā piedalās sadarbības partneris Rīgas Apkaimju alianse, sniedzot informatīvo atbalstu–konsultācijas par Rīgas pilsētas apkaimēm.

Notiek arī sagatavošanas darbi paneļdiskusijai “Nedzirdīgo senioru vienlīdzīgas iespējas savās apkaimēs Rīgas pilsētā!” Tajā plānots  apspriest nedzirdīgo senioru iespējas piedalīties savu apkaimju uzlabošanā un attīstībā.

Paneļdiskusija notiks oktobra beigās, tajā iesaistot 40 Rīgas pilsētas dažādās apkaimēs dzīvojošos nedzirdīgos cilvēkus-seniorus, LNS vadību, pārstāvjus no LNS Dienas centra “Rītausma”, Rīgas Apkaimju alianses un no citām apkaimju biedrībām.

Pēc paneļdiskusijas paredzēta saviesīga pusdiena “Mana apkaime ir mana atbildība”: notiks darbs grupās, prezentācijas, debates, konkurss “Ko es (ne)zinu par savu apkaimi?”.
 
Plašākā informācija pieejama facebookā un LNS mājaslapā. Informācija ir sagatavota Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sabiedrības integrācijas programmas līdzfinansētā projekta “Iekļaujamies Rīgas apkaimēs ar zīmju valodu!” ietvaros. Par informācijas saturu atbild biedrība “Latvijas Nedzirdīgo savienība”.

Informāciju sagatavoja: Ivars Kalniņš, informācijas un publicitātes pasākumu ieviešanas darba grupas vadītājs

Foto: LNS Informācijas nodaļa
 

Atpakaļ

Uz augšu

Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas