Search form

09.02.2021

Drukāt

Video ziņas Nr. 21 "Aktuālās ziņas Liepājā: Liepājas pludmalē plāno uzstādīt vēl vienu glābšanas torni. Izstrādāta jauna mobila aplikācija "Karosta Tourism""

Photo


1. Pludmalē plāno uzstādīt vēl vienu glābēju torni

Šovasar Liepājas pludmalē plānots izvietot trešo glābēju torni – vieglu, paaugstinātu metāla un koka konstrukciju ar stiklotu telpu.

Liepājas Komunālās pārvaldes pārstāvis Aigars Štāls pastāsta, ka torni iecerēts uzstādīt liedagā, centrālās pludmales zonā, iepretim centrālajai glābšanas stacijai, ar mērķi palielināt cilvēku drošību pludmalē un jūrā.

Novērošanas torni izbūvēs, īstenojot “Interreg V-A Latvijas - Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014.–2020. gadam” projektu.

Pagaidām gan iepirkums par Pludmales glābšanas dienesta torņa izbūvi noslēdzies nesekmīgi, jo pieteikušies tikai divi pretendenti un abu piedāvājumi bijuši dārgāki, nekā sākotnēji pašvaldība rēķinājusi.

“Atkārtotā iepirkumā ceram, ka pieteiksies lielāks pretendentu loks, un līdz ar to būvniecības izmaksas būs atbilstošas finanšu iespējām,” teic A. Štāls.

Līdz šim atpūtnieku drošība tika uzraudzīta no diviem torņiem centra un Dienvidrietumu pludmalē (Liedaga ielas galā), kur ik vasaru plīvo Zilais karogs.

 

2. Izstrādāta jauna mobilā aplikācija “Karosta Tourism”

Karostas cietuma radošā komanda izdomājusi jaunu pakalpojumu Karostas apmeklētājiem – mobilo aplikāciju ‘’Karosta Tourism’’.

Aplikācija piedāvā informāciju par 30 apskates un aktīvās atpūtas objektiem Karostā un vairāk kā 20 pakalpojumu vietām, tajā skaitā veikaliem, ēdināšanas, nakšņošanas un citām vietām, kas var noderēt ceļotājam Karostā. Ar aplikācijas palīdzību ir iespējams atrast ceļu līdz izvēlētajai vietai, veikt objektu atlasi un meklēšanu. Tā noteikti atvieglos Karostas apskati, radīs interesi par daudzveidīgajiem Karostas apskates objektiem, palīdzēs orientēties, atrast degvielas uzpildes staciju vai veikalu.

Aplikācija pagaidām ir pieejama divās valodās – latviski un angliski. Aplikācija bez maksas pieejama gan iPhone, gan Android tālruņiem App Store un Google Play vietnēs. Lai to pilnībā varētu izmantot, ir nepieciešams tikai interneta pieslēgums un aktivizēts GPS.

Neraugoties uz mobilo aplikāciju popularitāti ceļotāju vidū, “Karosta Tourism” ir pirmā tūrisma aplikācija atsevišķai pilsētai vai tūrisma galamērķim Latvijā.

Aplikācija tiks regulāri atjaunota un papildināta, kā arī, ja būs pieprasījums, tulkota citās svešvalodās.

 

     Video ziņas tika sagatavotas Liepājas pilsētas pašvaldības un SIA ''LNS Rehabilitācijas centrs'' finansētā LNS projekta ''Informācija. Radošums. Sabiedrība'' ietvaros.


Atpakaļ

Uz augšu

Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas