Search form

12.03.2021

Drukāt

Video ziņas Nr. 25 "Aktuālās ziņas Liepājā: Mainīsies ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifs. Roņi liedagā – kā rīkoties. "

Photo


 No 1. aprīļa mainīsies ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifs

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) apstiprinājusi SIA “Liepājas ūdens” jaunus ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifus.

No šā gada 1. aprīļa ūdensapgādes pakalpojumu tarifs Liepājā būs 0,77 EUR/m3 (bez PVN), bet kanalizācijas pakalpojumu tarifs – 0,98 EUR/m3 (bez PVN).

Kopējais ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifs veidos 1,75 EUR/m³ (bez PVN).

Kādēļ tiek paceltas cenas? SPRK Ūdenssaimniecības nodaļas vadītājas pienākumu izpildītāja Ieva Rozentāle saka: “Salīdzinot ar tarifiem citās Latvijas pilsētās, pieaugums ir vērtējams līdzvērtīgi pēdējo gadu laikā apstiprinātajiem tarifiem. Tas saistīts ar kopējo izmaksu pieaugumu valstī – vidējā alga, elektroenerģijas izmaksas, degvielas izmaksas, nodokļi u.c.

Turklāt uzņēmumiem pastāvīgi ir pienākums nodrošināt pakalpojuma kvalitātes uzlabošanu sava novada iedzīvotājiem, kas arī prasa nozīmīgus finanšu ieguldījumus ūdenssaimniecības sistēmas pilnveidošanā."

Starp 10 lielākajām Latvijas pilsētām, Liepāja būs 4. vietā ar zemāko ūdenssaimniecības tarifu valstī.

Roņi liedagā – kā rīkoties?

Pavasarī, parasti martā un aprīlī, Baltijas jūras un Rīgas līča piekrastē var sastapt pelēkā roņa mazuļus, kas liedagā iznākuši atpūsties. Dabas aizsardzības pārvalde atgādina, ka tas ir dabisks process, kurā cilvēka iejaukšanās lielākoties nav nepieciešama. Tāpēc, ja arī mūsu piekrastēs pamani jaunos ronēnus - aicinām tiem netuvoties, nebaidīt un neradīt tiem lieku stresu.

Lielākoties liedagā redzamajiem ronēniem glābšana nav nepieciešama. Palīdzība nepieciešama tikai bīstami savainotiem ronēniem. Šādā gadījumā jūs varat palūgt surdotulkam zvanīt Dabas aizsardzības pārvaldei pa tālruni 28 385 025 (Kurzemē).

Kā rīkoties?

  • Turies nostāk no roņa un neradi tam lieku stresu (ievēro distanci 50m);
  • Neaiztiec ronēnu, jo tas aizsargājot sevi var Tev iekost!;
  • Pastaigājoties ar suni, uzliec tam pavadu, jo suns var ronēnu sabaidīt vai savainot. Ieturi distanci 50m;
  • Nedzen ronēnu atpakaļ jūrā, bet ļauj tam atpūsties!

Video ziņas tika sagatavotas Liepājas pilsētas pašvaldības un SIA ''LNS Rehabilitācijas centrs'' finansētā LNS projekta ''Informācija. Radošums. Sabiedrība'' ietvaros.


Atpakaļ

Uz augšu

Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas