Search form

05.09.2019

Drukāt

Liepājnieki čakli gatavo skaistas un dabīgas ziepes!

Photo

31.augustā LNS Liepājas RB telpās norisinājās kārtējā ziepju darbnīcas “Prieks darboties kopā!” nodarbība. Ko mēs tajā darījām? Gatavojām atkal ziepes, tikai šoreiz tās bija ziepes “Apelsīns”.

Jā, jā, vārīt ziepes – tas ir ļoti radošs un aizraujošs process, jo tās var izgatavot dažādās variācijās. Nodarbībā piedalījās 11 liepājnieki: gan dzirdīgie, gan nedzirdīgie. Zāle un virtuve atgādināja radošo māksliniecisko darbnīcu, kurā visi darbojas cītīgi kā bitītes. Laiks paskrēja nemanāmi.

Nodarbības beigās katram bija savas apelsīna ziepes. Kā teica mūsu nodarbības zīmju valodas tulks Ainārs Ostvalds, iznākums (apelsīna ziepes) visiem bija ļoti skaists!

Gatavojot ziepes “Apelsīns”, šoreiz mācījāmies strādāt ar caurspīdīgo un balto ziepju masu, pievienojot kokosriekstu eļļu (tā satur dažādus vitamīnus un mīkstina ādu). Ziepju smaržai izmantojām apelsīna ēterisko eļļu. Pateicoties tai, ziepes smaržo kā apelsīns.

Eļļai ir ļoti plaša iedarbība uz cilvēka organismu: tā uzlabo emocionālo stāvokli, palīdz noņemt nogurumu, bet uz ādu iedarbojas tonizējoši un antibakteriāli. Lai dabūtu oranžu krāsu, izmantojām smiltsērkšķu eļļu. Tajā ir daudz taukskābju, kas mitrina ādu un atjaunina ādas šūnas.

Mums visiem sanāca ne tikai skaistas, bet arī dabīgas, bez ķīmiskajām piedevām, ziepes.

Nākamā nodarbība paredzēta 8.septembrī! Nāciet, gatavosim ziepes kopā!

 

Ziepju darbnīca tika organizēta Liepājas pilsētas pašvaldības un SIA ''LNS Rehabilitācijas centrs'' finansētā LNS projekta ''Roku rokā kopā varam!'' ietvaros.

 

Rakstu sagatavoja: Karīna Pavlova, publicitātes un informācijas ieviešanas darba grupas vadītāja.
Video un foto: Liene Grenevica, publicitātes un informācijas ieviešanas darba grupas ziņu korespondente, un Ilze Jaunzeme, LNS Liepājas RB priekšsēdētāja/projekta vadītāja.
 


Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas