Search form

Nedzirdīgie masu medijos

Photo

Laikraksta „Auseklis” slejā „Cilvēks mums līdzās”: Kaspars Unte

26.01.2011

Alojas, Krimuldas, Limbažu un Salacgrīvas novada laikraksta „Auseklis” 15. janvāra numurā publicēts žurnālistes Gunitas Ozoliņas raksts „Uzņēmīgais Kaspars pārvar klusuma pasaules šķēršļus”, kurā izklāstīts mūsu izcilā basketbolista Kaspara Untes dzīvesstāsts.

Sabiedrība netic, ka nedzirdīgais var dzīvot pilnvērtīgu un laimīgu dzīvi…

15.12.2010

Ziedojiet piectūkstoš latu, lai bērniņš varētu dzirdēt... Pazīstami, vai ne? Sevišķi Ziemassvētku laikā. Bet cik bieži parādās aicinājums ziedot šos latus izglītībai, kas ļautu dzīvot piepildītu dzīvi arī nedzirdīgiem?

Photo

Dzirde svarīga bērna attīstībai

29.11.2010

Valmieras vājdzirdīgo bērnu internātvidusskolā darbojas arī Dzirdes attīstības centrs. Tā ir vienīgā šāda tipa iestāde Latvijā, kas izveidota ārpus Rīgas.

Photo

Durvis no klusuma pasaules

26.11.2010

Tā saucas raksts centrālās preses izdevuma „Latvijas Avīze” 2010. gada 26. novembra numurā. Tajā plašākai sabiedrībai sniegts ieskats nedzirdīgajiem cilvēkiem sniegtajos speciālajos atbalsta, motivācijas un sociālās rehabilitācijas risinājumos Eiropas Sociālā fonda finansētā projekta „Klusums pasaule” ietvaros.

Photo

Kāpēc pagājušajā nedēļā no trolejbusa izsēdināts bērns invalīds? (video)

27.10.2010

Šo stāstu rosināja skatītāja Eva, kura uz TV 3 raidījumu Bez tabu atsūtīja šādu vēstuli: viņas nedzirdīgais brālēns, braucot mājās, skenējis savu personalizēto e- talonu, bet tas, acīmredzot, nav līdz galam noticis. Kontrolieri nepilngadīgo brālēnu izsēdinājuši no trolejbusa pēc pl.20 vakarā, liekot rakstīt paskaidrojumu. Tā kā viņš ir nedzirdīgs, tad nesaprata, ko no viņa prasa. Arī Evai pašai kādreiz gadījies, ka viņas e-talons nenoskenējas, bet viņa to vismaz dzird, taču brālēns nedzird.

Photo

Nesadzird nedzirdīgos

25.10.2010

Latvijas Nedzirdīgo savienība (LNS) vērsusies Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijā ar lūgumu par titrēto un surdotulkoto pārraižu skaita palielināšanai vismaz sabiedriskajā TV.

Photo

Raidījumā „Kopā” par nedzirdīgo pasauli

06.10.2010

TV raidījums „Kopā” piedāvā sižetus par cilvēkiem ar invaliditāti. Atkārtojumus var noskatīties portālā Delfi, bet šeit mēs piedāvājam tos raidījumus, kuros ir runa par nedzirdīgiem cilvēkiem.

Photo
Photo

Klusumā skanoši vārdi

18.03.2010

Ar šādu virsrakstu žurnālā „Ieva” 11.nr. (2010. 17. 03) publicēts raksts par mūsu laikabiedri ELFU ZARIŅU, pazīstamu nedzirdīgo kopienas aktīvisti un līdzdalībnieci daudzos nedzirdīgo jauniešu organizācijas (LNJO) un LNS pasākumos.

Photo

Radio raidījumā „Krustpunktā”: Rīgas Nedzirdīgo skolas pēkšņās pārmaiņas

07.06.2010

Kā zināms, šogad plānota Rīgas Nedzirdīgo bērnu internātskolas pārcelšanās uz jaunu mītnes vietu Pārdaugavā, Graudu ielā. No 1. jūlija jaunās mītnes ēka tiks nodota Rīgas Nedzirdīgo skolas rīcībā. Jūlijā tur sāksies remontdarbi par ES un Rīgas Domes naudu, lai mācības tajā varētu uzsākt jau no rudens.

Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas