Search form

30.01.2014

Drukāt

Vecuma pensionāriem lieliska iespēja!

Photo

Kārtējā trešdienas sanākšanā Rītausmā ar divām ļoti labām prezentācijām uzstājās jaunā LNS projekta „Ejot līdzi laikmetam” vadītāji.


Projektu uzrauga Sabiedrības Integrācijas fonds, finansētāji ir Eiropas Ekonomikas zonas valstis Islande, Lihtenšteina, Norvēģija, kā arī Latvijas valsts, kuru  finansējums ir 44112.54 EUR, un arī LNS šajā projektā ieguldīs 4901.41 EUR savu līdzekļu.
 
Projekta kopējais finansējums tātad  ir 49013.95 eiro, un tassācies 2013. gada 1. novembrī un ilgs 14 mēnešus  – līdz 2014. gada 30. decembrim. Šajā laikā datora lietošanā tiks apmācīti 25 vecuma pensionāri ar dzirdes traucējumiem, kuriem nav nekādu priekšzināšanu  datorlietošanā, kā arī 20 vecuma pensionāri ar dzirdes traucējumiem, kuriem jau ir kaut kādas priekšzināšanas.
Vēl 55 vecuma pensionāriem ar dzirdes traucējumiem tiks sniegtas individuālas konsultācijas un nodrošināta pieeja datoram ar printeri. Tātad kopējais mērķa grupas dalībnieku skaits ir 100 vecuma pensionāri ar dzirdes traucējumiem.
 
Projekta uzdevums ir nodrošināt vecuma pensionāriem ar dzirdes traucējumiem datorprasmju apgūšanu, interneta pieejamību un konsultācijas datora izmantošanā. Projekta vadītāja ir Diāna Zālamane – Leite, konsultante – Arta Birzniece – Siliņa, datorkonsultants/grupu pasniedzējs – Juris Grundulis.
Apmācību grupās vienlaicīgi būs 5 klienti. Kad tie būs saņēmuši paredzēto apmācības kursu, viņus nomainīs nākamie 5 klienti.
 
Jāatzīst, ka šī ir lieliska iespēja nedzirdīgajiem pensionāriem apgūt datorlietošanu un bezgalīgās interneta piedāvātās iespējas. Piemēram, atverot savu internetbanku, vairs nevajadzēs iet un stāvēt rindās, lai samaksātu daudzos komunālos pakalpojumus, to varēs izdarīt mājās, ar visām ērtībām, sēžot pie datora.
 
Plašāku informāciju, kā parasti, meklējiet mūsu KOPSOLĪ!
 
Projekta prezentācijas skatīt: „Ejot līdzi laikmetam” šeit un „Dators – tas ir logs uz pasauli” šeit.
 

 
 
Teksts: Zigmārs Ungurs
Foto: Inguna  Čauna

 


Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas