Search form

08.05.2015

Drukāt

Nedzirdīgie rīdzinieki gatavo fotoizstādi un demonstrēs izveidotās īsfilmas

Photo

2015. gada martā Latvijas Nedzirdīgo savienība (LNS) uzsāka realizēt projektu „Mūsu Rīga klusumā”. Projektā tiek sniegts atbalsts radošām brīvā laika aktivitātēm 80 nedzirdīgiem cilvēkiem – to skaitā arī jauniešiem un vecāka gadagājuma cilvēkiem. Projektā radīta atbalstoša vide, kurā vienlaicīgi iespējams iegūt sākotnējās prasmes video un foto sižetu veidošanā un aprakstu sagatavošanā, lai pilnveidotu zināšanas par Rīgu, prasmi darbā ar informāciju un prasmi prezentēt paveikto.


Pašreiz jau  noslēgušās divas projekta aktivitātes. Vienā no tām dalībniekiem bija iespēja mācīties fotografēt, dokumentējot mūsdienu dzīvi Rīgā kā kultūras, vēstures, arhitektūras liecību bagātā Eiropas pilsētā.

Projekta dalībnieki apguvuši prasmi tvert laika plūsmu fotogrāfijās, un  nedzirdīgie cilvēki, kuri uztver pasauli nevis skaņās, bet krāsās, parādīs savu redzējumu fotogrāfiju izstādē par Rīgas parkiem, baznīcām, ielās esošiem cilvēkiem tieši no šāda sava skatupunkta.

Šīs fotogrāfiju izstādes „Mans stāsts par Rīgu” atklāšana notiks 2015. gada 16. maijā pl.10 Rīgā, Kandavas ielā 27, kultūras centrā „Rītausma”. Pasākums notiks latviešu zīmju valodā.

Šajā dienā risināsies arī diskusijas par brīvā laika pavadīšanas iespējām Rīgā, kurās projekta dalībnieki dalīsies pieredzē un problēmās par veselīga dzīvesveida un sporta nodarbību, kultūras, sabiedrisko atpūtas un izglītojošo, radošo pasākumu iespējām nedzirdīgiem Rīgā.

Šie jautājumi ir aktuāli, jo nedzirdīgie cilvēki nevar pilnvērtīgi apmeklēt teātri, koncertus un pasākumus tikai viena iemesla dēļ – skaņu pasaule tiem ir dabas liegta, tāpēc atbalsts sabiedriskās vides pieejamībā ir būtisks. Diskusiju dalībniekiem būs iespēja iepazīties ar projektā notikušās studijas „Īsfilmu darbnīca” laikā izveidotām dokumentālām īsfilmām, kurās zīmju valodā stāstīts par sabiedrisko dzīvi Rīgā.

Projekta ieviešana sekmē labu tradīciju veidošanos nedzirdīgo kopienā brīvā laika lietderīgā pavadīšanā. Projektu finansē Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments 2015. gada budžeta programmas 16.09.00 „Sabiedrības integrācijas programma” ietvaros, piešķirot 4252.00 eiro (92.39%),  bet LNS līdzfinansējums ir 350 eiro (7.61%) no kopējām izmaksām.

 

Sagatavoja: LNS Iepirkumu un projektu nodaļa
Foto: Anita Grahoļska


Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas