Search form

26.09.2018

Drukāt

Stiprināta piederības sajūta savai biedrībai, novadam un valstij

Photo

15. septembrī Kuldīgas novada Rumbas pagasta „Amatniekos”notika LNS Kuldīgas RB projekta „Piederam Latvijai” pasākums „Mēs runājam zīmēs”.


Latvijas iedzīvotājiem šis ir īpašs – mūsu valsts simtgades gads. Turklāt septembra mēnesis nedzirdīgiem cilvēkiem ir īpašs ar to, ka svinam Nedzirdīgo dienu un pirmoreiz arī ANO Ģenerālās asamblejas oficiāli noteikto Starptautisko zīmju valodu dienu 23. septembrī. Turklāt arī Latvijas Nedzirdīgo savienība noteikusi 23. septembri par Latviešu zīmju valodas atzīšanas dienu (LNS valdes lēmums Nr.12-5).

Tāpēc pasākuma „Mēs runājam zīmēs” galvenais mērķis bija pilnveidot cilvēku ar dzirdes traucējumiem zināšanas par nedzirdīgo kultūras vēsturi Latvijā, Kuldīgas RB vēsturi, cilvēktiesībām un stiprināt piederības sajūtu savai biedrībai, novadam un valstij.

Pasākumu vadīja vieslektore Inese Immure, parādot prezentāciju un pastāstot par to, kādas sociālās garantijas šobrīd pieejamas cilvēkiem ar invaliditāti, kādas priekšrocības sniedz SIA „LMT”, SIA „Lattelecom” un SIA „Bite”, kādu informācijas pieejamību nodrošina LTV (sadaļa «Nedzirdīgajiem»), kā arī par videoziņām LNS mājaslapā, aplikāciju «SASAP SOS» un iespēju arī dzirdes invalīdiem kļūt par asinsdonoriem, kas agrāk nebija iespējams.

Runājot par cilvēktiesībām un invalīdu tiesībām, visus pasākuma dalībniekus īpaši aizrāva stāsts par nedzirdīgo amerikāņu militāristu Keitu Nolansu, kurš sekoja savam sapnim, bija neatlaidīgs un to realizēja, kļūdams par Amerikas Bruņoto spēku militāristu. Aizraujošs bija arī stāsts par tēvu, kurš cīnījās par taisnību pat līdz Eiropas Padomes Cilvēktiesību tiesai ("Jasinskis pret Latviju").

Pēc lekcijas sekoja Kuldīgas RB 2018. gada brīvprātīgo biedru un sabiedrisko aktīvistu godināšana, tika teikti daudzi „PALDIES” gan par Kuldīgas biedru aktīvo dalību biedrības dzīvē, gan par atbalstu pasākumu organizēšanā, gan par idejām jaunu pasākumu organizēšanā un citiem daudziem maziem un lieliem darbiņiem, kas ieguldīti, lai Kuldīgas RB būtu tāda, kāda tā ir jau daudzus gadus. Aktīvisti saņēma veikalu SIA „Rimi dāvanu kartes”.

Paldies visiem dalībniekiem par dalību pasākumā, paldies Inesei Immurei par interesanto lekciju.

 

Projektu „Piederam Latvijai” realizē LNS Kuldīgas RB, finansē LR Kultūras ministrija un administrē „Kurzemes NVO atbalsta centrs”.  

 

Žanete Škapare
Foto: Guntars Jurševskis, Juris Ozoliņš  


Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas