Search form

14.08.2018

Drukāt

Tukumnieki izbaudīja skaisto Latgali (foto)

Photo

Pateicoties Tukuma novada Domes piešķirtajam līdzfinansējumam projektam “Tukumā un ap Tukumu!”, 4.augustā tukumnieki piedalījās pieredzes apmaiņas vizītē Daugavpils RB mītnē. Apmeklējuma laikā risinājās diskusijas par tālāko sadarbību.


 Mūs sagaidīja trīs daugavpilieši, un mēs, par spīti, lielajam karstumam un tveicei, šajā braucienā izbaudījām patiesi skaisto Latgali. Maršrutā bija iekļauti 5 tūrisma objekti, arī Daugavpils biedrības jaunās telpas, tikšanās ar Preiļu grupu un Leļļu muzejs.

Brauciena laikā biedri tuvāk iepazinās savā starpā, katrs pastāstīja par sevi un izteica savu novēlējumus. No savas puses novēlēju, lai visi dalībnieki būtu aktīvi. Pauzē apstājāmies pieturvietā Liepkalnos, kur varēja nopirkt maizi un kārumus. Tālāk ceļš veda uz Daugavpili, kur paviesojāmies Daugavpils RB jaunajās telpās. Mūs viesmīlīgi uzņēma smaidīgā Daugavpils RB biedre Gaļina Gura un vēl divas jaukas kundzītes. Viņas pastāstīja par savas biedrības darbību. Mēs daugavpiliešiem pasniedzām no Rīgas atvesto “sālsmaizi” – lielu kliņģeri ar augļiem.

Pēc tam apmeklējām Daugavpils cietoksni un  Čertoku jeb Velnezeru. Brauciena laikā pastāstīju ekskursantiem par ezera vēsturi un leģendu. Visi bija sajūsmā par skaisto, burvīgo skatu un neparasti dzidro, zaļgano ūdeni ezerā. Bijām arī Aglonas bazilikā, iegādājāmies svecītes, ikonas utt.

 Interesants fakts, ka šogad sakarā ar Latvijas simtgadi Aglonā viesosies Romas galvenais bīskaps. Tur vēl joprojām notiek remontdarbi. Izstaigājām visus trīs stāvus, varējām palūgties un ziedot, iededzināt svecītes. Pēc tam gājām uz Aglonas svētavotu, kur cilvēki stāv rindā, lai  nobaudītu avotūdeni.

Beigu beigās pabijām mākslinieces Vladlenas privātajā Leļļu muzejā Preiļos. Lelles tur izvietotas dažādos interjeros, katrai lellei ir savs stāsts un tapšanas vēsture. Muzejā var ne tikai apskatīt lelles, bet arī ietērpties princešu tērpos. Gide interesanti pastāstīja par  muzeja tapšanas procesu.  Satikām arī Preiļu grupas vadītāju Dimu Ivanovu. Biedrības Preiļu grupai nav savu telpu. Tikšanās gan parasti notiek bibliotēkā.

Muzeja pagalmā skatienam atklājas pils miniatūrā ar grezniem tornīšiem, tiltiņiem, ūdensdzirnavām – īpaši romantiska tā ir vakara stundās, kad pils logos iedegas gaisma. Gan lieliem, gan maziem galerijā ir iespēja pārtapt prinčos un princesēs, musketieros, galma dāmās, saģērbjoties karaļnama cienīgos tērpos. Fotografēšanās laikā mājas pagalmā tapa krāšņas bildes ģimenes fotoalbumam. Galu galā izbaudījām otru kliņģeri, tad ar sirsnīgu smaidu atvadījāmies un priecīgi devāmies mājup.

Mans rezumējums: Liels paldies daugavpiliešiem par viesmīlību, it sevišķi Gaļinai,  viņas dāmu komandai un Preiļu grupas vadītājam Dimam Ivanovam. Paldies mūsu sirsnīgajai tulcei Diānai par jauko sadarbību.

Vairāk foto šeit.

LNS Rīgas RB Tukuma grupas biedri pateicas sava Tukuma novada Domei par piešķirto finansējumu dalībai pieredzes apmaiņas pasākumā , kurā viņi izjuta patiesu emocionālo gandarījumu un prieku par piederību savai biedrībai un nedzirdīgo kopienai, kā arī guva iespēju popularizēt savu Tukuma pilsētu.

Raksts sagatavots ar Tukuma novada Domes finansiālu atbalstu.

 

Teksts: Santa Kesenfelde, projekta “Tukumā un ap Tukumu!” 3.aktivitātes “Tīklošanās pasākumi” vadītāja
Foto: Oļegs Adamovičs un Santa Kesenfelde


Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas