Search form

23.04.2010

Drukāt

Sākusies aktivitāšu realizācija: darāmais tagad un turpmāk

Photo

15. aprīlī notika projekta „XXI gadsimts. Nedzirdība. Līdzdalības evolūcija” vadības grupas pirmā sēde ar partnerorganizāciju vadītāju piedalīšanas no Latvijas Nedzirdīgo jauniešu organizācijas (LNJO) un Humāno iniciatīvu atbalsta fonda.


Tuvāk par projekta aktivitātēm

Projekta vadītājs A. Pavlins sēdes dalībniekus informēja par to, ko pabeigts tā administratīvās sagatavošanas posms un jau sākušās pirmās aktivitātes –  reģionālo konferenču cikls „Mēs – pilsoniskās sabiedrības daļa”.
Aprīlī tādas notiek Zemgalē (Jelgavā) un Kurzemē (Kuldīgā), bet maijā pulcēsies kopā Vidzemes novadnieki (Valmierā) un Latgales ļaudis (Daugavpilī).

Novadu konferencēs katra novada nedzirdīgo kopienas pussimts pārstāvju uzklausīs un apspriedīs monitoringa ziņojumus par esošo situāciju un galvenajiem uzdevumiem sava reģiona nedzirdīgo interešu aizstāvībā, praktiskā darbā, sadarbībā ar pašvaldībām, iekļaušanos vietējās sabiedriskajās norisēs.

Mērķis – noskaidrot labās prakses piemērus, apgūt jaunu pieredzi, stiprināt savstarpējās saites un veidot tādu sabiedriskās dzīves vidi, kurā nedzirdīgie  nejustos izolēti, bet būtu motivēti tajā aktīvi līdzdarboties.

Novadu konferencēs tiek izvirzīti pārstāvji uz republikānisko sanāksmi kopīgo problēmu risinājumu noteikšanai. Tā notiks 20. maijā , apkopojot novadu konferencēs gūtās atziņas un izveidojot vairāku virzienu kompetenču darba grupas, kas analizēs situāciju un gatavos priekšlikumus atklāto problēmu risinājumam.

Šīs grupas strādās šī gada jūlijā un augustā šādu tēmu ietvaros: Sociālā rehabilitācija; Sabiedriskās dzīves vides pieejamība; Informācija; Nedzirdīgie un politika; Zīmju valoda; LNS XXI gadsimta otrajā pusē. Darba grupās iekļauti pieredzējuši LNS speciālisti, kā arī no malas pieaicinātie eksperti – attiecīgo nozaru pārzinātāji.
Darba rezultātus kompetenču grupas prezentēs simpozijā (17.09), kur tiks pieņemts Rīcības plāns „XXI gadsimts. Nedzirdība. Līdzdalības evolūcija”. Lai tālāk sekotu Rīcības plāna realizācijai LNS praktiskā darbībā, simpozija dalībnieki izveidos pastāvīgi darbojošās monitoringa  darba grupas.

Projekta ietvaros notiks arī citas aktivitātes: ekspertu kolokvijs (maijā), publiskais forums „Roku rokā” Pļaviņās (jūnijā) un Nedzirdīgo dienai veltītās programmas realizācija (septembrī).
 
Citi jautājumi
 
Sēdes dalībnieki tika iepazīstināti ar izstrādāto vadības un finansu sistēmas dokumentāciju un publicitātes pasākumu plānu, kā arī prasībām attiecībā uz visu iespējamo dokumentu, pasākumu, aktivitāšu norises vietu vizuālo noformējumu, lietojot atbilstošas atsauces un finansētāju logo.

Publicitātes pasākumu plānā paredzētas interaktīvas tikšanās ar nedzirdīgo mērķauditoriju,  sabiedrības informēšana par projekta aktivitātēm (preses relīzes, raksti laikrakstā „Kopsolī”, materiāli LNS mājaslapā, infostendi Jāņa sētā 5 un LNS mītnē), kā arī tematisku bukletu sagatavošana un izdošana.

Partnerība

LNJO prezidente I. Kristoforova apliecināja jauniešu organizācijas gatavību iekļauties projekta realizācijā, iezīmējot LNS nākotnes perspektīvas, bet Humāno iniciatīvu atbalsta fonda vadītājs Z. Ungurs darba grupu orientēs uz sabiedriskās vides pieejamības problēmu nedzirdīgajiem pētīšanu.
 

Attēlā no kreisās: Sēdes dalībnieki – K. Pavlova, S. Ķikure, A. Pavlins, A. Kivliniece, Z. Ungurs, I. Kristoforova,  I. Kopmane.
 

 
Materiālu sagatavojusi: Ilze Kopmane
Foto: Zigmārs Ungurs

 

_____________________________________________________________________________
Šis materiāls ir veidots ar Īslandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas finansiālu atbalstu EEZ finanšu instrumenta un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta ietvaros un ar Latvijas valsts finansiālu atbalstu no Sabiedrības integrācijas fonda. Par tā saturu atbild materiāla autore Ilze Kopmane

 

 


Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas